כך תבדוק אם יש לך ערמונית מוגדלת

ערמונית מוגדלת היא ללא ספק אחת מהבעיות הנפוצות והמעיקות ביותר אצל גברים, לרוב מעל גיל 50. כאשר הערמונית מתחילה לגדול, חוסר הנוחות גובר, הדחיפות במתן השתן מתעצמת, ואיכות החיים של אותו אדם הסובל מבעיות בערמונית (פרוסטטה), נפגעת מאוד. אין ספור גברים מוצאים את עצמם מדי שנה מתמודדים מול בעיית הערמונית המוגדלת, במטרה למצוא פתרונות כאלה ואחרים, אשר יצליחו לשפר את איכות חייהם.

אם גם אתם מוצאים את עצמכם לפתע קמים באמצע הלילה עם צורך עז להיכנס לשירותים, זה עדיין לא אומר שגם אתם סובלים מערמונית מוגדלת. עוד לפני שאתם קובעים תור לעוד חודשיים, שורפים חצי יום בהמתנה לרופא ומריצים בראש כל מיני מחשבות שליליות עד לקבלת הממצאים מהבדיקות, ישנם סימנים מוקדמים שיעזרו לכם להבין אם הבעיה שאתם סובלים ממנה, היא אכן ערמונית מוגדלת.

סימני זיהוי לערמונית מוגדלת

הסימן הראשון – זרם חלש ומקוטע. אם אתם רצים לשירותים ובטוחים שאתם עומדים לפני זרימה אדירה של שתן, אך כל מה שיוצא בסופו של דבר זהו זרם חלש, שאף נקטע תוך כדי, זהו בהחלט סימן שצריך להדליק לכם נורה אדומה.

הסימן השני – דליפה ותכיפות נוראית. הלכתם לשירותים לפני השינה ונתתם שתן. נכנסתם למיטה, עצמתם עיניים ומהר מאוד אתם מרגישים כאילו סיימתם לשתות עכשיו אגם שלם ואתם שוב חייבים לשירותים. אם אתם מוצאים את עצמכם מתעוררים מספר פעמים באמצע הלילה בשביל ללכת לשירותים ומרגישים כי השתן לעתים דולף מעצמו, אתם בבעיה.

הסימן השלישי – סיימתם לתת שתן עכשיו, אבל משום מה עדיין מרגישים שהשלפוחית מלאה, כאילו בכלל לא ביקרתם בשירותים, גם זאת נורה שצריכה להידלק אצלכם.

הסימן הרביעי – שתן דמי. כנראה שמכל הסימנים זה הסימן שיגרום לכם ללחץ הרב ביותר. אם השתן שלכם דמי, גם כאן כמובן שיש בעיה וחייבים לטפל בה בהקדם.

 

כאשר יש לגברים ערמונית מוגדלת, לא בהכרח שכל הסימנים יופיע יחדיו. אצל חלק יכול להופיע סימן אחד או שניים, ואצל אחרים, כולם. בכל מצב, ברגע שאחד מהסימנים האלו מופיע, חשוב להתחיל בבדיקות ולא להזניח.

?איך מקלים

מומלץ להיוועץ עם רופא על מגוון הטיפולים והאלטרנטיבות. בין הפתרונות המוצעים היום בשוק קיימות מגוון תרופות, טיפולים אלטרנטיביים, ניתוחים ותוספי תזונה.

 

  • *אין לראות במידע זה תחלופה להתייעצות עם רופא